Davet: Çocuklarla Güçlüyüz Konferansı

Davet: Çocuklarla Güçlüyüz Konferansı

Davet

26-27 Kasım 2015 tarihlerinde Ankara’da Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sivil Düşün AB Programı eş-finansmanı ile Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) tarafından geniş katılımlı yönlendirme kurulu ile yürütülen “Mevcut çocuk hakları ağlarının çocukların sesi olarak harekete geçmesi için güçlendirilmesi –uluslararası ile ulusal ve yerel arasında bağlantı kurmak” başlıklı projenin açılış etkinliği düzenlenecektir.

Çocuk Satışı, Çocuk Fuhuşu ve Pornografisi Birleşmiş Milletler Özel Raportörü Maud de Boer-Buquicchio, Missing Children Europe (Kayıp ve Cinsel Sömürüye Uğrayan Çocuklar için Avrupa Federasyonu), CRIN (Çocuk Hakları Uluslararası Ağı), ECPAT International, UNICEF Türkiye, Çocukların Ticari amaçlı Cinsel Sömürüsüne Karşı Mücadele Ağı (ÇTCS), Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi (ÇKŞÖOA), Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı (ÇAÇAv) ve Çocuk Gelinlere Hayır Ulusal Platformu (ÇGHUP)katılımı ile gerçekleştirilecek olan konferans Uluslararası Çocuk Merkezi,Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği (SHUDER), Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği (Türk PDR-DER) ve Özgürlüğünden Yoksun Gençlerle Dayanışma Derneği (Öz-Ge Der) organizasyonunda yapılacaktır.

Etkinliğin odak konusu çocuk hakları alanında çalışan ağların oluşturulması ve yürütülmesinde karşılaşılan güçlükler ile ağ çalışmalarının çocuklara ve ağları oluşturan bileşenlere faydaları olacaktır. Etkinliğin içerisinde bir konferans ve değişik konularda eş zamanlı paralel oturumlar gerçekleştirilecektir.

Etkinliğin yeri ve program akışı ayrıca paylaşılacaktır.

Etkinliğe katılım sayısı 100 ile sınırlı olur ÇAÇAv, ÇTCS, ÇKŞÖOA ve ÇGHUP ile Öz-Ge Der,  Türk PDR-DER , SHUDER üyelerine öncelik tanınacaktır.

Ankara’dan katılanlar aşağıdaki formu doldurarak 15 Kasım tarihine kadar cocuklarlagucluyuz@icc.org.tr adresine gönderebilirler:

Ad & Soyad
Şehir ANKARA
Kuruluş / Ağ
Telefon
E-mail
Katılınacak gün/günler
Yemek tercihi (vejeteryan / vegan)

Şehir dışından katılanlar için

Şehir dışından gelen katılımcıların 10 Kasım’a kadar ilgili formları doldurarak cocuklarlagucluyuz@icc.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Otobüs veya tren ile seyahat etmeyi tercih eden katılımcıların bilet ücreti, ancak söz konusu biletin orijinali ya da taranmış kopyası (scan) cocuklarlagucluyuz@icc.org.tr adresine gönderildiğinde ya da orjinali Konferans sırasında EGEM Turizm görevlisine teslim edildiğinde ICC tarafından karşılanacaktır.

Uçak ile yolculuk etmek isteyen katılımcıların aşağıdaki formu doldurarak 10 Kasım tarihine kadar cocuklarlagucluyuz@icc.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Uçak biletler gidiş-dönüş 250 TL’ye kadar katılımcıdan teyit alınarak ICC tarafından alınıp katılımcıya gönderilecektir. Uçak bileti için katılımcıdan teyit alındıktan sonra – özel durumların belgelendirilmesi haricinde- iptal durumunda oluşacak cezalar ICC tarafından karşılanamayacaktır. .

Ad & Soyad
Şehir
Kuruluş / Ağ
Telefon
E-mail
Gidiş tercihi gün/ler, saat/ler
Dönüş tercihi gün/ler, saat/ler
Konaklama talebi var ise gece sayısı (max2) tarihler
Yemek tercihi (vejeteryan / vegan)

Diğer şekilde yolculuk etmek isteyen katılımcıların aşağıdaki formu doldurarak 10 Kasım’a kadar cocuklarlagucluyuz@icc.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Ad & Soyad
Şehir
Kuruluş / Ağ
Telefon
E-mail
Katılınacak gün/günler
Yemek tercihi (vejeteryan / vegan)

Hızlı tren, otobüs ve hava yolu uçuşlarında AB kuralları gereğince business class biletleri kabul edilmemektedir.