Haziran Ayı MikroFon Programı Çalışmaları

Haziran Ayı MikroFon Programı Çalışmaları

MikroFon Programı kapsamında Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde ve illerinde çocuk katılımını içeren projeler faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Haziran ayı içerisinde gerçekleştirlen faaliyetlere aşağıdan ulaşabilirsiniz. MikroFon Hibe Programından destek alan Soma Sağlık Sosyal ve Eğitim Vakfı’nın yürütmekte olduğu proje kapsamında, Soma Linyit Anadolu Lisesi  öğrencileri 11 Haziran tarihinde engelli haklarına ilişkin bir kısa film hazırladı.


Mikrofon Hibe Programı kapsamında aktivitelerini sürdüren Malatya Yetiştirme Yurtalarından Ayrılanlar Derneği, çocuklarla birlikte Malatya İnönü Üniversitesi'ni ziyaret etti. Rektör  Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı ile 13 Haziran'da görüşme firsatı  buldular, çocuk haklarını Hukuk Fakültesi'nde tartıştılar.

Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Derneği tarafından MikroFon hibe desteği ile yürütülen "Suriyeli Mülteci Çocuklar Gözünden Okul  Ortamı Modellemesi Pilot Çalışması" 15 Haziran tarihinde İstanbul'da gerçeklşti.

Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı tarafından yürütülen Ben de Buradayım" projesi kapsamında çocuklarla birlikte heykel atölyesi düzenledi, çocuklar haklarını heykelcikler ile ifade etti.


Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği tarafından yürütülen"Mavi Kelebekler Yaz Atölyesi" çeşitli aktiviteler ile devam ediyor. 

Dünya Mirası Rehberleri Derneği tarafından yürütülen "Çocuklar için Kültürel ve Doğal Miras  Projesi" kapsamında çocuklarla birlikte maket atölyesi düzenlendi ve Deniz Müzesi ziyaret edildi.


MikroFon Programı kapsamında Adana'da Ülfet Derneği'nin yürütmüş olduğu "Haklarımızı Kodluyoruz Projesi"nin son etkinliği gerçekleştirildi.  Çocuklar kodlamayla geliştirdikleri araçları sergiledi ve  sertifikalarını aldılar.