Çocuk Katılımı İçin Mikro-Fon Programı


Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) tarafından yürütülen Mikro-Fon hibe programı için başvurular başladı.  Programa 25 Şubat 2019 tarihine ve saat 17:00'ye kadar başvuru yapılabilecek.

Hibe kapsamında toplamda 600 bin TL destek verilecek. Başvuruların başvuru rehberinde yer alan yönergelere göre hazırlanması ve bilgi@cocuklarlagucluyuz.net adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı üyesi olmayanlar için alt limit 3 bin 500 TL olurken üst limit ise 6 bin TL olarak belirlendi. Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı üyesi olanlar için alt limit 3 bin 500 TL ve üst limit ise  12.000 TL olarak belirlendi.

Çocuk katılımı ve çocuk hakları ile ilgili faaliyet(ler) gerçekleştirmeyi hedefleyen sivil toplum kuruluşlarını (faydalanıcıları) desteklemek için geliştirilen programa tüzel kişiliğe sahip kuruluşlar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları, Türkiye’de faaliyet gösteren Barolar ve üniversitelerin çocuklar ile çalışan birimleri başvurabilecek.

Mikro-Fon Programı Dökümanlar